Geri name="ctl00" method="post" action="Default.aspx?SayfaId=52" id="ctl00">

Otomatik vites özel direksiyon dersi

Otomatik vites özel direksiyon dersi almak isteyen öğrencilerimiz son beş yıl içerisinde talep göstermeye başladılar. Otomatik vites aracın rahat oluşu, debriyaj ve vites ile uğraşmak istemeyen bir çok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı.

Otomatik vitesli arabalar kendi aralarında tam otomatik ve yarı otomatik olarak ikiye ayrılmaktadır. Düz vitesli araçlarda aradığımız tüm özellikler tek bir şanzımana yüklenmiştir. Buna Otomatik şanzıman denir. Robotik bir sistem doğrultusunda çalışmaktadır. Siz gaza bastıkça vites için harekete geçerler ve en uygun hangi vites ise ona geçer. Aracınızın hızını artırır ve ya azalttırsanız mekanik devreye girer ve vitesi değiştirme işini halleder. Manüel vitesli araçlarda bu tam tersidir. Hangi hızdaysanız o hıza uygun vitese kendiniz atmanız lazımdır. İşte otomatik vitesin avantaj ayan en temel özelliği budur. Geri gelmek veya park ettikten sonrası için atacağınız vitesler bulunmaktadır.

P harfi aracınızdan inmek istediğinizde park konumuna alarak aracı sabitlemeye yarayan konumdur.

R harfi geri gitmek istediğinizde atacağınız konumdur.

N harfi genellikle beklemelerde kullanacağınız aracın şanzımanına yük binmesini önlemek için atacağınız konumdur.

D harfi ise ileriye gitmek için atacağınız konumdur.

En iyi otomatik vitesli araç sizin isteklerinize uygun olan arabadadır aslında. Seri hızlanmasını isterseniz farklı, az yakmasını isterseniz farklı vs. gibi özelliklerine göre konforuna bakarsınız. Özellikle otomatik şanzıman yoğun trafikte sizler için bulunmaz bir şanstır. Vites yok debriyaj yok konfor budur işte. Bırakın otomatik şanzıman görevini yapsın. Dur kalk işlemlerinin zorluğunu bilen sürücüler otomatik vitesli araçlara bu yüzden yönelmektedirler.

Otomatik vitesli araba günümüz ortamlarında daha çok tercih edildiği için sıfır araba satan bayilerde daha fazla seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Artık manuel vitesli araç belki de günde bir tane satarken otomatik vitesli araba iki tane hatta üç tane bile satılmaktadır. Otomatik vitesli araçlar çok yakıyor gibi düşünülse de işin gerçeği pekte öyle değil bence. Doğru devirde kullanılan araba fazla bir yakıt yakmamaktadır. Hatta yarı otomatik vitesi kullanan sürücüler ekonomik araç kullanımını kendilerine sağlamaktadırlar.

Trafikte otomatik vitesli aracı tercih eden bir çok bayan manuel vitesin debriyaj vites karışıklığıyla uğraşmak yerine otomatik şanzımanı tercih etmektedir. Direksiyon dersi isteyen bir çok bayan öğrencimiz otomatik vitesi tercih etmektedirler. Sizlerde www.direksiyonmerkezi.net internet sayfamıza girerek bizlere ulaşabilir ve akıcı trafikte araç kullanmanın özgürlüğünü yaşayabilirsiniz.

Otomatik Vites özel Direksiyon Dersi Anahtar Kelimeler: Otomatik vites özel direksiyon dersi, trafikte otomatik vites direksiyon dersi, bayandan otomatik vites direksiyon eğitimi, otomatik direksiyon dersi fiyatları, otomatik vites direksiyon dersi ücreti,